Sobiesław Zasada

SZEROKIEJ DROGI

 

Właśnie ukazało się najnowsze wydanie kultowej książki "Szerokiej Drogi" Sobiesława Zasady. Powiedzenie "Szerokiej Drogi" autor stworzył podczas wywiadu dla Telewizji Polskiej w 1960 r. odpowiadając na pytanie dziennikarza: "Czego życzyłby Pan polskim kierowcom?". Powiedzenie "szerokiej drogi!" jest po dziś dzień powszechnie używanym życzeniem dla wszystkich wybierających się w podróż nie tylko samochodem.

Tuż przed swoimi 90. urodzinami najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy robi nam prezent wydając książkę o prawdziwej sztuce prowadzenia samochodu. Podkreśla, że jej celem jest promowanie i propagowanie wiedzy o bezpiecznym stylu jazdy, a sama publikacja w istocie nie ma celu komercyjnego.

Zarówno dla rajdowca jak i w przypadku programu WorkTime świadomość wartości czasu odgrywa kluczową rolę. Dlatego zostaliśmy partnerem tej publikacji. Książka nie będzie dostępna w wolnej sprzedaży. Chcielibyśmy ją zaoferować wszystkim tym firmom, instytucjom, szefom różnych organizacji itp., którzy pragną - w ramach prezentu czy wyróżnienia - podarować książkę swoim pracownikom, współpracownikom lub partnerom biznesowym. Można ją nabyć zamawiając min. 5 egzemplarzy za naszym pośrednictwem wypełniając poniższy formularz. Propagujmy wartości prawdziwej sztuki prowadzenia samochodu. Zadbajmy wspólnie o "szybkość bezpieczną" na drodze!

 

 

 

Autor o książce

"Zasadniczym tematem tej książki jest jazda. Chciałbym przy tym od razu zaznaczyć, że właściwie nie różnicuję jazdy na "rajdową" (poza pewną, ma się rozumieć, jej specyfiką) i "codzienną". Rozróżniam raczej jazdę dobrą i złą. Prowadzę wóz od ponad 70 lat. Przejechałem więcej niż 4 miliony kilometrów. Ale nawet najlepszy kierowca może się znaleźć w sytuacji bez wyjścia. Nie uważam, że każdy kierowca musi i bezwzględnie powinien być wirtuozem kierownicy. Niekoniecznie trzeba być w każdej sytuacji doskonałym. Ale na pewno każdy z nas może podnieść swoje kwalifikacje prowadzenia wozu. I o to w mojej książce chodzi. Prowadzenie samochodu - pamiętajmy - to umiejętność, umiejętność poparta dobrym refleksem i świadomym poczuciem odpowiedzialności.
Te cechy warto posiadać".

 

Zamów książkę

Sobiesław Zasada

Najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy. Trzykrotny mistrz Europy i trzykrotny wicemistrz. Zwyciężył w ponad 150 rajdach, 11 razy zdobywał tytuł rajdowego mistrza Polski.

Był jedynym zawodnikiem z krajów wschodnich, który został kierowcą fabrycznym Steyr Puch, Porsche, BMW, Mercedes-Benz. Walczył z najlepszymi kierowcami zespołów fabrycznych świata, gdyż ówczesny tytuł mistrza Europy równał się obecnemu tytułowi mistrza świata, a nazwę mistrzostwa Europy na mistrzostwa świata zmieniono w 1978 r.

Zamknij X

Przeglądanie stron oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności WorkTime Expert (cookies i inne).

Proszę czekać ...