JK: Opowiedz dwa zdania o sobie – kim jesteś? Czym się zajmujesz?

O: W firmie zajmuje się marketingiem, social mediami, a także social sellingiem. Poza pracą, w wolne dni lubię wybrać się w spontaniczną podróż lub na górski szlak, by móc napawać się pięknem otaczającej przyrody. To pozwala mi odciąć się od codziennych spraw i naładować pozytywną energią. Wieczorami, po pracy lubię wybrać się na koncert czy do teatru. 

JK: Jakimi wartościami kierujesz się w życiu i biznesie (pracy)?

O: Najważniejszą wartością jaką kieruje się w życiu jest wolność. Nie lubię zamykać się w  określonych schematach, robić coś bo tak wypada. Życie jest jedno, więc dobrze jest je wykorzystać tak, by sprawiało nam radość i dawało satysfakcję :) 

Zarówno w biznesie jak i życiu osobistym duże znaczenie mają dla mnie ludzie. Jeśli otaczamy się odpowiednimi osobami to wszystko zaczyna nabierać sensu. Dlatego w pracy ważna jest dla mnie odpowiednia atmosfera, zaangażowanie w zespole oraz określony cel, do którego wspólnie zmierzamy.  

JK: Jak definiujesz czas, jaką ma dla Ciebie wartość?

O: „Czas płynie cały czas”*. Ma bardzo dużą wartość, nie da się od niego uciec, dlatego ważne jest to jak go spożytkujemy. Chociaż wychodzę z założenia, że czasem trzeba go też trochę „pomarnować” na odpoczynek, nicnierobienie. Ale paradoksalnie na to też trzeba mieć czas. 

JK: Czym dla Ciebie jest WT?

O: WorkTime jest narzędziem, które wykorzystuję w codziennej pracy. Pozwala mi uporządkować pracę i zobaczyć ile czasu poświęciłam na poszczególne prace.

JK: W Twoim przypadku - jaki problem rozwiązał WT?

O: WorkTime pomógł mi opanować chaos. Dzięki liście zadań widzę co mam danego dnia do zrobienia, co jest pilne i trzeba wykonać w pierwszej kolejności. Jeśli pojawia się nowa rzecz do zrobienia to mogę szybko dodać zadanie, by o tym nie zapomnieć. Dodatkowo, świadomość tego, że „leci czas” sprawia, że bardziej skupiam się na danej czynności.

JK: Co zmieniło się w Twojej pracy odkąd używasz WT?

O: Zwiększyła się moja świadomość czasu. Wiedza, jaką daje nam WorkTime pozwala lepiej planować pracę i wyciągać wnioski z podejmowanych działań, dzięki czemu możemy go lepiej kontrolować. 

JK: Kiedy zobaczyłaś pierwsze efekty pracy z WT?

O: Na dobrą sprawę, pierwsze efekty pracy z WorkTime można zobaczyć w momencie, gdy wyrobi się nawyk regularnego korzystania z programu i rejestrowania czasu. Wtedy można opanować chaos i podejrzeć co ile czasu zajęło w poszczególne dni czy tygodnie. W trochę dłuższej perspektywie pojawiają się natomiast korzyści wynikające z analizy zebranych danych.

JK: Jak widzisz rozwój tej metodologi po dotychczasowych doświadczeniach z pracą z użytkownikami WorkTime?

O: Mam wrażenie, że coraz bardziej zwiększa się świadomość czasu, zwłaszcza w młodych, niewielkich firmach. Zaczyna się stawiać na efektywne wykorzystanie czasu, a nie odbębnienie 8 h przy biurku. Ponadto, zmienia się styl pracy, jest coraz więcej zadań do zrobienia, nieprzekraczalnych terminów czy telefonów do wykonania. Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi usprawniających pracę, jednak wydaje mi się, że powoli zmierza to ku temu, by mieć jak najwięcej potrzebnych funkcji w jednym programie. WorkTime ciągle się w tym kierunku rozwija, cały czas powstają nowe funkcje, które pozwalają usprawnić pracę w wielu branżach.

 

*Krzysztof Niedźwiedzki "Stroiciel grzebieni"

Zamknij X

Przeglądanie stron oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności WorkTime (cookies i inne).