JK: W zespole znamy Cię jako świetnego programistę, ale to nie jedyny obszar, w którym się realizujesz. Opowiesz nam coś więcej o sobie?

M: Jasne, poza pracą jestem tatą i mężem a do tego wielkim miłośnikiem gór, pięknych widoków, odkrywania misterium przyrody oraz wszelakich aktywności ruchowych i sportów - biegania, pływania i jazdy na rowerze. Taka aktywność pozwala mi zachować równowagę w życiu. Nie wyobrażam sobie, że po 8h spędzonych przy komputerze miałbym kolejne godziny przesiedzieć przed telewizorem.

JK: Wszelkie aktywności fizyczne to chyba domena zespołu!

M: Faktycznie, coś w tym jest! Każdy z nas przynajmniej jeździ na rowerze😊

JK: Marku, a jaka konkretnie jest Twoja rola w zespole?

M: Wykonuję nowe lub aktualizuję kolejne moduły i funkcjonalności aplikacji zarówno po stronie serwera jak i klienta w językach programowania Elixir, Ruby, Crystal i Javascript.

JK: Jakie wartości przyświecają Ci w codziennym życiu i pracy?

M: Na pierwszym miejscu zawsze stawiam rodzinę. To chyba naturalne, że chciałbym aby moi najbliżsi byli szczęśliwi i niczego im nie brakowało. Staram się wypełniać swoją rolę ojca i męża najlepiej jak potrafię. Mam nadzieję, że nieźle mi to wychodzi! Natomiast w pracy ważna jest dla mnie odpowiedzialność za powierzone zadania. Cenię sobie lojalność i szczerość w zespole, ale uważam, że fundamentem zgranego zespołu jest zaufanie i zaangażowanie w pracy. Zauważyłem, że te wartości są ważne dla całego naszego zespołu, dlatego też udaje nam się tak sprawnie dążyć do celu nie tracąc przy tym niczego z fantastycznych relacji międzyludzkich.

JK: Jak definiujesz czas, jaką ma dla Ciebie wartość?

M: Czas jest czymś bardzo cennym, chyba najcenniejszym w dzisiejszym świecie. O tym jak bardzo cenny jest czas zawsze przypominam sobie gdy myślę ile rzeczy chciałbym zrobić w życiu (ile mam planów), a na ile faktycznie starcza mi czasu. Ta dysproporcja jest czasami przerażająca!

JK: Czym dla Ciebie jest WT?

M: Technicznie WorkTime jest projektem podczas, którego tworzenia dużo się nauczyłem. Nie tylko w sferze programowania, ale świadomości tego jak ważny jest czas i jak wiele go marnujemy. Dziś WorkTime jest moim narzędziem w codziennej pracy.

JK: Czy w Twoim przypadku WorkTime rozwiązał problem?

M: Tak, zdecydowanie rozwiązał problem chaosu pracy w zespole. WorkTime w codziennej pracy pozwala mi monitorować i zarządzać czasem, wiem ile czasu spędziłem na wykonywanych zadaniach oraz ile czasu mogę przeznaczyć na kolejne.

JK: Czy coś zmieniło się w Twojej pracy odkąd używasz WorkTime?

M: Przede wszystkim mam silniejsze poczucie wartości wykonywanej pracy, poprzez świadomość zapisanej historii pracy. Sukcesywnie mogę z tej historii korzystać i analizować czy mój czas został produktywnie spożytkowany. Jako pracownikowi daje mi to naprawdę dużą motywację i satysfakcję. Wiem, że zrobiłem coś ważnego, a nie tylko odsiedziałem 8h w pracy.

JK: Kiedy zobaczyłeś tę zmianę? Kiedy pojawiły się pierwsze efekty pracy z WorkTime?

M: Właściwie myślę, że efekty pracy z WorkTime można odczuć już pierwszego dnia. Gdy poukładasz wszystkie swoje zadania, projekty. Nagle praca staje się uporządkowana a Ty nie giniesz w chaosie informacji i poczucia, że coś trzeba było zrobić na wczoraj. To taka wartość dodana już na samym początku, jednak o wiele większe odczuwalne korzyści przynosi praca z WT przez dłuższy okres czasu, kiedy można przeprowadzić analizę zgromadzonych informacji.

 

Zamknij X

Przeglądanie stron oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności WorkTime Expert (cookies i inne).