JK: Opowiedz dwa zdania o sobie – kim jesteś? Czym się zajmujesz?

SZ: W firmie jestem managerem, analitykiem i projektantem systemów informatycznych. Przestaje nim być gdy wypływamy z Agusią na morze, wtedy po prostu jestem wolnym człowiekiem z wiatrem we włosach 😊 Przewietrzenie głowy pozwala na lepsze efekty przy biurku.

JK: Po takiej wyprawie zrodził się pomysł na WorkTime?

SZ: Pomysł krążył między nami w firmie od dawna. Zaczęliśmy używać własnego prostego narzędzia. Przesłaliśmy raport z prac naszej kancelarii prawnej, która zapytała nas o takie oprogramowanie. Szukali rozwiązania podobnych problemów jak my – rejestracja i rozliczanie czasu pracy. To było to. Po wewnętrznych konsultacjach zapadła decyzja – tworzymy porządny program od nowa – to był maj albo czerwiec 2017, ale od tamtego czasu wiele się zmieniło :-)

JK: Jakimi wartościami kierujesz się w życiu i biznesie (pracy)?

SZ: Cenię sobie przede wszystkich wartość i jakość usług. Relacja ceny do jakości i użyteczności zawsze miała dla mnie wielkie znaczenie. Dużą wartość stanowi dla mnie też coś, co nazywam szerokim horyzontem – szerokie spojrzenie na cały proces - od problemu, który ma rozwiązać produkt czy usługa, poprzez zamówienie, obsługę klienta itd. Nie znoszę powierzchowności.

JK: Jak definiujesz czas, jaką ma dla Ciebie wartość?

SZ: Czas jest dla mnie absolutnie podstawową wartością. Staram się uważnie wybierać to na co poświęcam czas, choć przyznaje, że wcale nie jest to łatwe. WorkTime Expert często pomaga mi podjąć te trudne decyzje.

JK: Czym dzisiaj jest dla Ciebie jest WT?

SZ: Otwieram WorkTime jako pierwszy program po uruchomieniu komputera. Stał się on dla mnie codziennym, niezbędnym narzędziem, bez którego nie wyobrażam sobie pracy.

JK: W Twoim przypadku - jaki problem rozwiązał WT?

SZ: Dwa podstawowe kwestie: rozliczenia z klientami – teraz wiem na pewno, że nie gubią nam się żadne prace, że wszystko jest zafakturowane i policzone tak jak być powinno i druga bardzo ważna funkcja: analityka: jeśli jakiś projekt nie rokuje zbyt dobrze, jestem wstanie szybko ocenić jego rentowność. To dzięki niej przyspieszyliśmy rozwój naszej firmy.

JK: Co zmieniło się w Twojej pracy odkąd używasz WT?

SZ: Przestałem się martwić i wykonywać mnóstwo zbędnych czynności.

JK: No i to jest konkret odpowiedź! A kiedy zobaczyłeś pierwsze efekty pracy z WT?

SZ: Zaraz po pierwszym miesiącu używania WorkTime, kiedy przyszło do rozliczenia klientów miałem mnóstwo różnych obserwacji, z których mogłem wyciągnąć od razu wnioski:

 

  • jak bardzo dużo czasu poświęciłem na różne projekty.
  • jak dużo pracujemy „za półdarmo”
  • którzy klienci non-stop zawracają głowę odrywając nas od pracy
  • którzy pracownicy poświęcają czas na mniej efektywne zadania

Po paru dniach przemyśleń zrobiłem zebranie w firmie całego zespołu i przedstawiłem zupełnie nową koncepcję pracy, która sprawdziła się już po pierwszym kwartale od wdrożenia – pchnęła naszą firmę o dobre 20% do góry, i to bez zatrudniania dodatkowych osób i bez zostawania "po godzinach".

Tyle samo pracy dla tych samych klientów, ale innej, inaczej zorganizowanej – dlatego lubię mówić o WorkTime Expert jako o systemie pracy, a nie tylko aplikacji do rejestracji czasu.

W następnych miesiącach z analityki wyciągnęliśmy kolejne wnioski i zrobiliśmy drugą turę optymalizacji i restrukturyzacji i to spowodowało, że teraz mamy zupełnie inną firmę!

JK: Jak widzisz rozwój tej metodologii?

SZ: Program jest już w pełni dojrzały - gotowy do pracy, ale można jeszcze wiele dobrego z nim zrobić. Przede wszystkim integracje – żeby aplikacja współpracowała z narzędziami używanymi w wielu firmach.

WorkTime Expert już teraz "otwiera oczy" managerom, którzy wdrożyli go w swoich organizacjach. Ta zmiana to dla mnie mała rewolucja. Niby wszyscy, o tym wiedzą i mówią, ale dopiero jak się to zobaczy na "twardych" własnych danych to człowiek się przekonuje do odpowiednich działań, które poprawiają całą firmę/organizację.

Dziękuję za rozmowę.

Zamknij X

Przeglądanie stron oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności WorkTime Expert (cookies i inne).