Warto poznać je wszystkie zanim wybierze się odpowiednie narzędzie dla siebie [O tym na co zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji typu timetracker pisaliśmy w tym artykule]. Dziś chcemy pomóc w wyborze aplikacji do mierzenia czasu pracy i przedstawić kilka cech, którymi WorkTime wyróżnia się od konkurencyjnych rozwiązań takich jak Trello czy TimeCamp.

Rejestrowanie każdej czynności w czasie rzeczywistym

Dzięki tej funkcji rejestrujesz wszystkie drobne zadania, wrzutki czy pilne zadania do wykonania na już. Robisz to dosłownie dwoma kliknięciami. Opis pracy możesz dodać później. Zaprojektowaliśmy aplikację tak, aby rejestrowanie czasu pracy było jak najprostsze, żebyś mógł bez wysiłku rejestrować mnóstwo drobnych czynności, które w skali tygodnia czy miesiąca zabierają całkiem sporą ilość czasu. Dzięki temu nic Ci nie umyka, a zebrane dane, które możesz przeanalizować po pewnym czasie są realne.

Uruchomienie zegara przed rozpoczęciem pracy

Zanim wpiszesz nazwę projektu czy klienta dla którego właśnie rozpoczynasz pracę, uruchom zegar – dopiero wtedy okna opisów staną się aktywne. W końcu opisywanie to też praca, którą musisz wykonać, przecież nie robisz w tym czasie kawy, tylko siedzisz przy biurku i pracujesz. Dzięki temu rejestracja czasu pracy staje się niejako integralnym elementem pracy dla klienta, a nie dodatkowym zadaniem dla pracownika.

Prosta obsługa

Wierzymy, że wszystko musi być tak proste jak to tylko możliwe. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, by nasz timetracker był intuicyjny w obsłudze. Wiemy, że mózg najlepiej pracuje gdy skupia się tylko na jednej rzeczy, dlatego tak zaprojektowaliśmy interfejs programu do mierzenia czasu, aby nic Cię nie rozpraszało. Żeby zacząć rejestrować czas wystarczy kliknąć „Play”. Nasza aplikacja do mierzenia czasu pracy nie wymusza na użytkowniku podawania opisów, stawek, przypisywania aktualnej czynności do projektu czy klienta. Oczywiście możesz te wszystkie dane uzupełnić od razu, możesz je uzupełnić także później lub pozostawić bez szczególnych opisów.

Prace vs. Zadania

Żeby zacząć rejestrować czas pracy nad rzeczą, której poświęcasz akurat czas, nie musisz tworzyć dla niej specjalnego zadania, tak jak to często bywa w innych programach do liczenia czasu pracy. Wystarczy, że uruchomisz zegar, a czas zostanie zaliczony na poczet danej pracy. Dzięki temu rejestrujesz bez problemu nawet drobne czynności do wykonania, bez frustrowania się, że samo utworzenie zadania i zapisanie go zajmuje więcej czasu niż… wykonanie samego zadania. Jeśli planujesz prace z wyprzedzeniem możesz zapisać je w formie zadania, które zostanie dodane w kalendarzu. Możesz zabudżetować potrzebny czas na wykonanie tego zadania, nadać mu priorytet czy deadline. Zadania możesz także delegować do konkretnego pracownika lub całej grupy pracowników.

Raport to nie wszystko

WorkTime daje możliwość generowania raportów dotyczących pracy zarówno Twojej, jak i Twojego zespołu.  Szerokie możliwości konfigurowania takich raportów to jednak nie wszystko. WorkTime oferuje także rozbudowaną analitykę danych, która daje Ci realną ocenę sytuacji w Twojej firmie – koszty, przychody, czas spędzony w pracy. Pokazuje, które projekty są rentowne, a które nie przynoszą oczekiwanych zysków. Dzięki odpowiedniej konfiguracji możesz też ocenić, którzy klienci najlepiej rokują dla Twojej firmy, a z których można zrezygnować.

Rozliczenia 

Oprócz standardowego mierzenia czasu oraz możliwości planowania pracy, WorkTime umożliwia Ci zapanowanie nad rozliczeniami – zarówno po stronie kosztów jak i przychodów.  Co ważne – program do liczenia czasu – umożliwia skonfigurowanie stawki w dowolnej walucie. Stawki można także określać dla każdego pracownika indywidualnie. Dzięki temu rozliczenia są wiarygodne, a przeliczenie ile kosztowała praca danego zespołu nad projektem zajmuje dosłownie kilka chwil. Wszystko to możesz sprawdzić w raportach. Dodatkowo nasza aplikacja do rozliczania czasu pracy umożliwia wprowadzenie wydatków takich jak np. opłaty urzędowe, delegacje czy inne.

Możliwość edycji wcześniejszych prac 

Nie każdy licznik czasu pracy ma możliwość edycji zarejestrowanego czasu pracy. Z jednej strony miałoby to zapobiegać nadużyciom, jednak my wychodzimy z założenia, że każdy jest tylko człowiekiem i może zapomnieć zastopować swój zegar po zakończonej pracy. Dzięki temu unikamy sytuacji gdy na raporcie widnieją nieproporcjonalnie długie godziny spędzone nad danym zadaniem. WorkTime umożliwia także dodanie pracy wykonanej wcześniej, która z jakiegoś powodu nie została wcześniej zarejestrowana. Wszystkie prace, które zostały edytowane przez pracownika zostają oznaczone w panelu managera znakiem „odcisk kciuka”, dzięki temu manager w razie wątpliwości może wezwać do siebie pracownika i skonsultować czy dany zapis nie jest wynikiem pomyłki.

Aplikacja mobilna

Jeśli Twoja praca wymaga, abyś wyjeżdżał poza biuro, brał udział w spotkaniach z klientem czy innych zajęciach, które odciągają Cię od pracy przy komputerze, wcale nie oznacza to, że musisz zrezygnować z rejestracji czasu  pracy, a wszystkie dane musisz uzupełniać kolejnego dnia czy nawet pod koniec miesiąca. WorkTime umożliwia rejestrację czasu pracy z dowolnego miejsca – wystarczy do tego telefon z systemem android lub iOS. Aplikacja mobilna zdecydowanie ułatwia pracę.

Rejestracja online/offline 

To co odróżnia WorkTime od innych aplikacji to możliwość rejestrowania czasu pracy również wtedy, gdy nie mamy dostępu do Internetu. Aplikacja działa zarówno online jak i offline bez konieczności instalowania programu na komputerze.

Które z tych funkcji będą najbardziej przydatne w Twojej firmie?

Sprawdź to wykorzystując bezpłatny okres próbny WorkTime 👇

 

Zgadzam się

Pod poniższym linkiem przedstawiamy naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach (np.: plikach cookie). Akceptacja polityki oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności WorkTime.