Czy Twoja praca jest opłacalna ?

Sprawdź to! -zmierz czas pracy całego Twojego zespołu

Biura rachunkowe mierzą się z problemem rentowności swoich klientów.
Rozwiązaniem tego problemu jest zmierzenie czasu realizacji zleceń, procesów i czasu obsługi w celu określenia ich opłacalności i efektywności.

Problemy w biurach rachunkowych

 • Dokument dokumentowi nierówny

  Biura rachunkowe mają rozliczenia z klientami miesięczne zależne od liczby dokumentów lub liczby transakcji. Pracownicy zajmują się taką samą liczbą dokumentów u różnych klientów, ale dokument dokumentowi nie równy i czas obsługi niektórych klientów może być nawet 3x dłuższy.
 • Straty na nierejestrowanych dodatkowych pracach

  Prace poza księgowymi nie są rozliczane. Pracownik spędza czas na księgowaniu, ale poza księgowaniem robi jeszcze inne rzeczy, za które klient nie płaci – np. wykonuje przelewy, wystawia faktury, odbiera telefony, odpisuje na pytania w mailach.
 • Przedstawienie i udowodnienie wartości prac klientowi

  Klienci czasami zlecają coś dodatkowego i zapominają o tym. Sama faktura za dodatkowe prace bez załącznika – bez wyszczególnionych prac powoduje niepotrzebne dyskusje i stratę czasu (szczególnie gdy zlecenie od klienta zostało przekazane np. przez telefon i nie jest potwierdzone w mailach).
 • Organizacja i planowanie pracy

  Każdego dnia księgowi zmagają się z ogrmną ilością zadań, które trzeba realizować na bieżąco. Każdy zapisuje to na swój sposób - na luźnych kartkach, w kalendarzu, tworzy listę w Excelu. Trudno w ten sposób organizować pracę na pojedynczym stanowisku i całego zespołu - często umykają ważne rzeczy, komunikacja jest utrudniona i powstaje chaos, a wraz z nim dochodzi do nieporozumień, które przekładają się na niezadowolenie klientów.

Dlaczego WorkTime Expert?

 • Minimum klików i maksimum efektu

  WorkTime Exert to prosta w obsłudze aplikacja, którą wdrażasz w 1 dzień! Nikt nie chce przedzierać się przez kolejne okna, żeby dotrzeć do wybranej funkcji czy też wybranego działania
 • Zaawansowane modele rozliczeń

  Firmy mają różne formy rozliczeń ze swoimi klientami, co nie zawsze jest wspierane przez istniejące na rynku programy do rozliczania czasu pracy.  Program WTE jest w stanie rozliczać nawet skomplikowane umowy (ryczałty z przechodzącymi godzinami, stawki godzinowe w różnych walutach, umowy ilościowe - np. za liczbę zrealizowanych transakcji itd.)
 • Elastyczne raporty, dostosowane do relacji z Twoim klientem

  Program daje dużą gamę zdefiniowanych raportów (po stronie kosztów i przychodów) dla potrzeb wewnętrznych i dla klientów. Można wybrać pozycje na raportach i wersje językowe (pol, ang, niem) - automatyczne generowanie raportu w Excel i PDF.
 • Fakturowanie - wbudowany moduł w WorkTime Expert - obsługa walut i wysyłka mailem

  Firmy często mają swoich klientów/podwykonawców poza granicami Polski, z którymi rozliczaj się w różnych walutach. Program WTE pozwala na użycie dowolnej kombinacji walut (np. stawki godzinowe w złotówkach i faktura w EUR lub na odwrót. Możliwość wysłania faktury wraz z wykazem prac (billing) mailem do klienta oraz eksportowanie faktury do programów księgowych. / Sam wygląd dokumentów, sposób w jaki można je przygotować, że są opcje w jęz. obcych dostępne, przeliczanie kursów NBP.
 •  Wspomaganie organizacji pracy w firmie

  WorkTime Expert wspiera zarządzanie pracą zespołu. Zadania i kalendarz zintegrowany jest z kalendarzami Google lub Outlook do wyboru - a to pozwala planować terminy i prace do wykonania przez poszczególnych pracowników lub całe zespoły

Użytkownicy o korzystaniu z WorkTime Expert

"Szukaliśmy narzędzia, które nam w różnych obszarach ułatwi pracę: mierzenia czasu pracy, fakturowania i wystawiania tych zestawień do faktur. Do tej pory trudno nam było tak naprawdę zweryfikować czas poświęcony na dane czynności dla poszczególnych klientów. Teraz dzięki raportom WorkTime Expert możemy sprawdzić np. rentowność klientów. Mierzymy po prostu nakład pracy na danego klienta, ale też wydajność pracowników na poszczególnych stanowiskach. Z WorkTime Expert jest nam łatwiej. Poza tym fajnie jest mieć wszystko jest w jednym miejscu."

Daria Jakubowska
Biuro rachunkowe GOBS Sp. z o.o.

WorkTime Expert to narzędzie, które spełnia nasze oczekiwania w związku z potrzebą mierzenia czasu pracy w celach analitycznych. Dzięki aplikacji możemy sprawdzić, ile czasu poświęciliśmy na danego klienta i jakiego rodzaju prace były dla niego w określonycm czasie wykonywane: ile pświęciliśmy czasu na księgowanie, ile na rozmowy telefoniczne, ile na wyjaśnianie i ile na pisanie maili."

Krzysztof Rusek
Biuro Rachunkowe Podatki i Rachunkowość Rusek Sp. z o.o.

"WorkTime Exper rozwiązała mi problem organizacji pracy i mierzenia czasu pracy oraz generowania raportów zarówno dla mnie, jak i dla klientów.
Mówiąc dla mnie, mam na myśli możliwość analizowania czasu pracy poświęconego na danego klienta, a dla klienta, ponieważ klient widzi, co dokładnie dla niego robiliśmy i ile zajęło to czasu."

Jan Baranik
Biuro rachunkowe i doradcze Finanspol Sp. z o.o.

"Dzięki pracy w aplikacji WorkTime Expert zebrałem cenne informacje o tym, która spółka generuje jaką ilość dokumentów, ile czasu mniej więcej potrzebuję, żeby to zaksięgować. Dzięki tym danym jestem wstanie oszacować klientowi wartość usługi."

 

Marcin Mochnacz
Biuro rachunkowe Gabafi sp. z o.o.


"Dzięki mierzeniu czasu na bieżąco w WorkTime Expert zobaczyliśmy jak wiele minut albo i nawet godzin pracy wykonanej dla naszych Klientów nie było fakturowane. Teraz mamy pełny obraz sytuacji. Dzięki informacji o rzeczywistym czasie pracy możemy precyzyjnie wycenić czas, a przez to wartość wykonanych dla Klienta prac. Teraz zarówno my, jak i nasi Klienci wiemy, jakie dokładnie czynności składają się na co miesięczną fakturę."

Daniel Czekatowski
Partner w CPAA - Księgowi dla wymagających

Umów się na rozmowę

Zamknij X

Przeglądanie stron oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności WorkTime (cookies i inne).

Proszę czekać ...